Infuzní léčba vitamínem C

Infuzní léčba vitamínem C je určena k podpůrné léčbě onemocnění (např.recidivujících infekcí, alergií, artritidy, aterosklerózy, onkologických onemocnění), také stavů vyčerpanosti (po fyzických výkonech, při větším psychickém zatížení) a syndromu vyhoření.

Pro koho je vhodná aplikace infuzní terapie vitamínem C?

Každému, kdo má:

  • psychický, nebo fyzický stres (včetně sportu)
  • opakované infekce, únavnost, stavy po operacích, vyčerpání, krvácení z dásní, praskání cévek, tvorba vrásek a špatné hojení ran
  • alergie
  • revmatické choroby charakterizované např.bolestmi kloubů
  • autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba ad.)
  • nádorová onemocnění, deprese, chronický unavový syndrom
  • kouří

Proč nestačí podávat vitamín C ústy?

Při podávání vitamínu C ústy lze díky omezeným transportním možnostem střeva docílit jen nízké koncentrace vitamínu C v krvi, která postačuje k zajištění pouze běžných (fyziologických), nikoli však preventivních a lečivých účinků (protiinfekčích, protizánětlivých, protinádorových).

Proč je vitamín C důležitý?

Vitamín C si lidský organismus nedokáže vytvářet a proto je třeba jej tělu dodávat. Pokud je hladina vitamínu C v těle nízká hrozí nebezpačí vzniku onemocnění způsobených oxidativním stresem a mnoho dalších. Absolutní nedostatek vitamínu C vyvolává nemoci označované jako Kurděje (skorbut). Touto chorobou (projevuje se např.krvácením, chudokrevností, poruchou hojení ran( trpěli námořníci při dlouhém pobytu na moři s nedostatečným přísunem potravin s obsahem vitamínu C). Ale již při časném, tzv.subklinickém nedostatku vitamínu C, dochází k rozvoji nepříznivých změn v těle, např. se zvyšuje koncentrace škodlivého LDL-cholesterolu, což je rizikové pro srdce a cévy, a rozvíjí se oxidativní stres, který je spoluzodpovědný za vznik chronických zánětů (např.revmatoidní artritidy), které jsou příčinou vzniku alergii, depresivních poruch, osteoporózy, opakujících se infekcí, nádorových onemocnění, ale i syndromu vyhoření a chronického únavového syndromu.

Nedostatek vitamínu C se projevuje především srdečně-cévními obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy a představuje rizikový faktor vzniku onkologických onemocnění.

Jaký význam má infuze vitamínu C pro organismus? – Vitamín C podporuje detoxikační reakce v játrech, tvorbu kolagenu, vstřebávání železa, metabolismus tuků. – Vitamín C plní podporuje imunitu a ve farmakologických dávkách má protinádorový účinek. -Vitamín C pomáhí při léčbě alergií, autoimunitních chorob, depresivních stavů.

V případě zájmu o aplikaci infůzí vitamínu C, kontaktujte sestřičku v ordinaci na Kampuse, nebo na telefonním čísle 549493355 / po, stř, čtv 8,30-12,30/.